Charakteristika školní družiny

Školní družina slouží jako výchovně vzdělávací zařízení. Poskytuje zájmové vzdělávání žákům, tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. Školní družina není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vzdělávání.

Do školní družiny jsou přijímáni žáci na základě řádně vyplněné přihlášky – zápisního lístku.

Za pobyt ve školní družině je vybírán poplatek podle Vnitřního předpisu – Stanovení výše úplaty ve školní družině.

Organizační změny ve školní družině

5. říjen 2023

Informace ohledně nové organizace školní družiny od září 2023.

Základní informace o školní družině

Řád školní družiny

Vnitřní řád školní družiny

Fotogalerie družiny

Z pohádky k divadlu

26. únor 2024 až 1. březen 2024

S blížícím se karnevalem jsme s dětmi nakousli téma pohádkových postav a jednu takovou pohádku jsme si vymysleli a snažíme se ji do budoucna zrealizovat pro první oddělení, ale pšt — to je tajemství pro Veverky! Rozdali jsme role, vytvořili kulisy, vymysleli scénář a pomalu nacvičujeme pohádku. Na pohádkové postavy jsme se i vrhli i výtvarně. Vytvořili jsme žabí prince z papíru, kteří nám vyzdobili nástěnku.

Návštěvníci z vesmíru

26. únor 2024 až 1. březen 2024

V době karnevalů je všechno možné. Pohádkové bytosti potkáváme skoro běžně, ale co mimozemšťan? I takový návštěvník z vesmíru se klidně může objevit. To byl úkol na tento týden v 1. oddělení školní družiny.

Zimní hry jsou u konce

19. únor 2024 až 23. únor 2024

Jarní prázdniny jsou u konce a děti ze 2. oddělení ŠD měly plno zážitků, které si jako obvykle sdělujeme vždy v pondělí po víkendu. Taktéž nás v tomto týdnu čekala i možná výhra zimních družinových her, proto jsme na poslední chvíli trénovali a dodělávali medaile pro vítěze. Nakonec se obě oddělení ŠD utkala v kornoutkové výzvě, kde zvítězili všichni! A jako odměnu děti z 2. oddělení dostaly sladkou odměnu v podobě čokoládových muffinů, bábovky a řezu s marmeládou.