Charakteristika školní družiny

Školní družina slouží jako výchovně vzdělávací zařízení. Poskytuje zájmové vzdělávání žákům, tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. Školní družina není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vzdělávání.

Do školní družiny jsou přijímáni žáci na základě řádně vyplněné přihlášky – zápisního lístku.

Za pobyt ve školní družině je vybírán poplatek podle Vnitřního předpisu – Stanovení výše úplaty ve školní družině.

Organizační změny ve školní družině

5. říjen 2023

Informace ohledně nové organizace školní družiny od září 2023.

Základní informace o školní družině

Řád školní družiny

Vnitřní řád školní družiny

Fotogalerie družiny

Užíváme si na školní zahradě

27. květen 2024 až 31. květen 2024

Když je venku hezky, trávíme čas ve školní družině nejraději venku na zahradě. Poslední dny si užíváme teplých dnů neustále. Hrajeme na honěnou, v kuchyňce, vymýšlíme nové hry atd. Na zahradě jsme našli i hnízdo s vejci. A co takhle si nějakého ptáčka vytvořit? Děti ze 2. oddělení ŠD vytvářely barevného ptáčka z papíru.

Aktivity v přírodě

6. květen 2024 až 31. květen 2024

Děti v 1. oddělení školní družiny kromě jiných činností využívají květnové slunečné počasí především k pobytu venku. Naše školní zahrada a okolní příroda jim poskytují ideální prostředí pro hry a spoustu aktivit na čerstvém vzduchu.

Poznáváme zajímavosti o hmyzí říši

20. květen 2024 až 24. květen 2024

Tento týden jsme si ve 2. oddělení ŠD dali pár zajímavostí o hmyzu. Pouštěli jsme si vtipná videa, zkoušeli jsme překreslit vosu či si takové maličkaté zvířátko nakreslit na papír. Doplnili jsme to i barevnými omalovánkami a venku jsme si nějaký ten hmyz snažili i „ulovit“.