Květen v 1. oddělení ŠD
květen 2026
Čas rychle ubíhá a nastal předposlední měsíc školního roku. Květen jsme věnovali různým tématům. Všechny maminky mají v květnu svůj svátek. Žáci měli popsat a nakreslit svoji maminku. Vyrobili pro ni krásnou květinu a přáníčko, které jim pak osobně předali. Povídali jsme si, jak které dítě vidí svoji maminku, co má na ní rádo a co všechno o ní ví. Čas jsme věnovali také „ledovým mužům“ (Pankrác, Servác, Bonifác) a sv. Žofii. Děti měly podle své fantazie nakreslit, jak si tyto „muže“ a Žofii představují. Obrázky žáků byly opravdu krásné a viděli jsme, že děti mají opravdu dobrou a někdy také bujnou fantazii. Tématem pro náš květnový projekt byly včely. Společně s dětmi jsme si vytvořili krásný a naučný plakát, na kterém byl popsán život včel a vše, co s nimi souvisí. Žáci se tak dozvěděli mnoho nových a zajímavých věcí, které dříve nevěděli. Živě si mohli prohlédnout včelí královnu a včely. Pozorovali jsme, jak se včely chovají v přírodě. Poslední týden jsme se „ocitli“ v „hmyzí říši“. Povídali jsme si o veškerém hmyzu, který najdeme na lukách a venku. Četli jsme si poučné články a dívali se na videa týkající se života těchto živočichů. Děti milují pobyt na školní zahradě. Pokud to počasí dovolilo, tak jsme vyrazili ven, abychom si užili hry a honičky na čerstvém vzduchu. Také v květnu jsme navštěvovali školní tělocvičnu, kde jsme hráli hry a florbal, který děti moc baví. Ani v květnu jsme nezapomněli na naše oblíbené pečení.