PoČjDMHv
ČjHvMAj/TvTv/Aj

Zetor Show

20. červen 2024

Ve čtvrtek 20. června 2024 navštívili žáci 6., 7. a 8. třídy Zetor Show v Novém městě na Moravě. Pro návštěvníky byl připravený zajímavý program a žáci si mohli i mnohé sami vyzkoušet. Zhlédli výstavu zemědělské techniky, ať nové či historické. Střední školy z Vysočiny prezentovaly studijní obory, které lze na jejich školách studovat. Proběhlo mistrovství republiky v jízdě zručnosti traktorem s vlekem, manitou cap, show stihl timbersports, autogramiáda biatlonisty Michala Krčmáře a hokejisty Martina Nečase. Děkujeme AGRU Stonařov za úhradu dopravy.

Výlet 6. třídy do Brna

13. červen 2024

Ve čtvrtek 13. června 2024 se šesťáci vydali na školní výlet do moravské metropole Brna. Cesta proběhla úspěšně a bezpečně vlakem, následovala pěší procházka přes Petrov na Českou ulici. Žáci si prohlédli katedrálu sv. Petra a Pavla, prošli si „Zelňák“, navštívili starou radnici s brněnským drakem, rozpaky vyvolal orloj na náměstí Svobody. Poté nasedli do „šaliny“ a dojeli do Jump Arény. Zde si vyzkoušeli svou obratnost a hlavně si ověřili svou fyzickou zdatnost. Výlet se zdařil a už nyní přemýšlíme, kam příště.

Projekt Hmyz

23. květen 2024 až 6. červen 2024

V měsíci červnu proběhl v 6. třídě projekt Hmyz. Základním zdrojem informací v přírodopise se stala kniha Ondřeje Sekory Ferda Mravenec. Žáci pracovali ve dvojicích a hledali v knize jednotlivé postavičky hmyzí říše. Největší záhadou se stal brouk Pytlík a jeho druhové zařazení. Ve výtvarné výchově žáci nejprve malovali motýly anilinovými barvami a poté grafitem kreslili různé druhy hmyzu. Vydařená díla krásně vyzdobila šestou třídu a chodbu naší školy.