PoČjDMHv
ČjHvMAj/TvTv/Aj

Výlet 6. třídy do Brna

13. červen 2024

Ve čtvrtek 13. června 2024 se šesťáci vydali na školní výlet do moravské metropole Brna. Cesta proběhla úspěšně a bezpečně vlakem, následovala pěší procházka přes Petrov na Českou ulici. Žáci si prohlédli katedrálu sv. Petra a Pavla, prošli si „Zelňák“, navštívili starou radnici s brněnským drakem, rozpaky vyvolal orloj na náměstí Svobody. Poté nasedli do „šaliny“ a dojeli do Jump Arény. Zde si vyzkoušeli svou obratnost a hlavně si ověřili svou fyzickou zdatnost. Výlet se zdařil a už nyní přemýšlíme, kam příště.

Projekt Hmyz

23. květen 2024 až 6. červen 2024

V měsíci červnu proběhl v 6. třídě projekt Hmyz. Základním zdrojem informací v přírodopise se stala kniha Ondřeje Sekory Ferda Mravenec. Žáci pracovali ve dvojicích a hledali v knize jednotlivé postavičky hmyzí říše. Největší záhadou se stal brouk Pytlík a jeho druhové zařazení. Ve výtvarné výchově žáci nejprve malovali motýly anilinovými barvami a poté grafitem kreslili různé druhy hmyzu. Vydařená díla krásně vyzdobila šestou třídu a chodbu naší školy.

Cesta k pramenům Dyje

17. květen 2024

Ve čtvrtek 17. května se vypravili žáci 6. ročníku k pramenům Dyje. Pěší cesta vedla přes Otín, Stajíště na určené místo. Zde proběhla zasloužená svačina s ochutnávkou pramenité vody. Žáci se dozvěděli nové informace o tom, že se naše tzv. Moravská Dyje vlévá v Rakousku do Dyje (německy die Thaya), poté do Dunaje a Černého moře. Zpáteční cesta pokračovala do Třeště na zmrzlinu a nakonec autobusem do Stonařova.