PoČjMČjTvAj
ČjMVlVvVv

Sportovní den na 1. stupni

26. červen 2024

Ve středu 26. června proběhl pro děti z 1. stupně již tradiční sportovní den. Po celý den se soutěžilo v mnoha sportovních disciplínách, při kterých děti prokázaly svou obratnost, rychlost a přesnost. Ti nejlepší si odnesli zasloužené diplomy, ale oceněni nakonec byli malou odměnou všichni, protože všichni se moc snažili a důležitější než medailové umístění je radost z pohybu. V následujícím dni proběhl sportovní den i na 2. stupni.

Rozloučení s 1. stupněm

25. červen 2024

25. června odpoledne uspořádali páťáci svou poslední akci, kterou bylo rozlučkové setkání dětí a rodičů u příležitosti dokončení 1. stupně. Děti se na program pečlivě připravovaly. Nakreslily pro své rodiče speciální pozvánky, nacvičily hudební a taneční vystoupení a upekly bábovky jako pohoštění. Odpoledne pak proběhl celý program, při kterém děti prezentovaly připravené vyprávění o Praze, promítali jsme fotografie z výletu a hlavně jsme zpívali, jak jsme byli zvyklí celých pět let. Celá akce byla příjemným zakončením školního roku a po prázdninách už vzhůru na 2. stupeň. 😊

Projekt Praha

19. červen 2024 až 21. červen 2024

Na konci června pracovali páťáci na svém posledním letošním projektu. Po návratu z Prahy zúročili své zážitky a nové poznatky z výletu do Prahy. Děti v českém jazyce psaly slohové práce, poté je v textovém editoru přepisovaly a vkládaly do nich své vlastní fotografie. Vznikl tak zajímavý časopis. Dále se žáci rozdělili do skupin, z nichž každá skupina zpracovávala jednu část vlastivědné exkurze. Úkolem skupin bylo nejen výtvarné ztvárnění, ale také utřídění všech získaných znalostí a nacvičení prezentace.