PoČjMČjTvAj
ČjMVlVvVv

Mléčné výrobky

5. červen 2024

Podobně jako v minulých letech jsme na konci školního roku využili nabídky ochutnávkových mléčných košů z projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol. Děti z 1. stupně v rámci třídních projektů zpracovávaly bílé jogurty, tvarohy, sýry a mléko. V jednotlivých třídách pak vznikaly různé speciality — od výroby nejrůznějších pomazánek a chuťovek, přes ovocné jogurtové dezerty až po palačinky s tvarohem. Smlsnout si bylo na čem a děti si společné kuchtění a ochutnávání užily.

Olympijské hry

28. květen 2024 až 4. červen 2024

Na přelomu května a června proběhl v 5. třídě výtvarný projekt věnovaný letním olympijským hrám. Bylo mu věnováno několik hodin výtvarné výchovy. Žáci se seznámili s olympijskými sporty, kreslili olympijské kruhy, vyráběli olympijskou pochodeň a společnými silami namalovali i velkého maskota LOH v Paříži.

Návštěva Zoo Jihlava

31. květen 2024

Páťáci se spolu s dalšími čtyřmi školami za odměnu za aktivní účast ve výtvarné soutěži EAZA podívali zdarma do Zoo Jihlava. Zde si celé dopoledne mohli volně prohlížet všechna zvířata a zúčastnili se také předání cen ve vesničce Matongo. Každá z pěti pozvaných škol si připravila krátké vystoupení (básničku, písničku …) a dostala diplom a drobné ceny. Nakonec proběhlo losování, která třída získá na příští školní rok jeden výchovně vzdělávací program v centru PodpoVRCH zdarma. Měli jsme štěstí a vylosováni jsme byli právě my. 😊 Budoucí šesťáci tedy příští v příštím školním roce mohou jet do zoo zadarmo znovu. Naše výtvarné práce zůstanou ve vesničce Matongo vystavené do konce školního roku a pak budou přemístěny do vzdělávacího centra PodpoVRCH.